Spotkanie przy świątecznym stole

Projekt: Mieszkania wspomagane-treningowe w Mieście Poznań

Okres Świąt Wielkanocnych to nie tylko czas budzącej się do życia przyrody, ale także dni zadumy i refleksji. Jest to wyjątkowa okazja, aby wspólnie usiąść przy stole i porozmawiać. Z uwagi na fakt, iż minął rok odkąd rozpoczęliśmy realizację projektu "Mieszkania wspomagane-treningowe w Mieście Poznań" zaprosiliśmy na spotkanie przedstawicieli władz, dzięki którym mamy możliwość pomagania osobom zagrożonym ubóstwem i wykluczonym społecznie.

Nasze zaproszenie przyjął Pan Tomasz Lewandowski Prezes Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych Sp. z o.o., któremu bardzo dziękujemy za udział w spotkaniu. Uroczystość odbyła się w jednym z mieszkań wspomaganych-treningowych, ale swój udział w przygotowaniu spotkania mieli wszyscy Uczestnicy projektu, którzy z pełnym zaangażowaniem podjęli się swoich zadań. Mieszkańcy tworzyli ozdoby świąteczne, a w ramach treningów kulinarnych współlokatorzy każdego z mieszkań przygotowali jakąś wyjątkową potrawę na świąteczny stół. I tak mogliśmy począstować się m.in. mazurkiem, sałatką, pieczenią, żurkiem, jajkami faszerowanymi czy pastą. Ze swej strony dziękujemy wszystkim za miło spędzone popołudnie.

A my starajmy się pamiętać o osobach, które znalazły się w trudnej sytuacji. W tym wyjątkowym czasie złóżmy im życzenia, może zaprośmy do stołu. Pielęgnujmy kontakty z rodziną i bliskimi. Obdarzajmy się dobrem, ono z pewnością wróci…

Dobrych Świąt!

Nasi Beneficjenci